BAŞKANDAN

Yeni Dönem, Yeni Heyecan

Türkiye, Avrupa’nın en fazla genç nüfusa sahip olan ülkesi. Ayrıca iş gücü potansiyeli açısındansa Avrupa’da üçüncü sırada gelmekteyiz. Her yıl üniversitelerimizden 800.000 civarında öğrencimiz mezun olmakta, nerdeyse 80 milyona ulaşan nüfusumuzla bölgemizin her açıdan en etkin gücü olmayı sürdürmekteyiz. Turizm, ticaret ve sanayi alanında mevcut potansiyelimiz çevre ülkelerle kıyaslanamayacak düzeyde istikbal barındırmaktadır. Tüm olumsuzluklara ve sorunlara karşın büyümeye ve gelişmeye devam etmekteyiz. Dünyanın jeopolitik açıdan belki de en stratejik konumunda yer alan ülkemiz, coğrafi, kültürel, fiziki ve insani yönden muhteşem özelliklere haizdir. Bunu bizler fark etmesek de yurtdışından gelen alıcı ve misafirlerimiz fazlasıyla hissetmekte ve bunu açıkça dillendirmektedirler. Türkiye, sahip olduğu bu eşsiz potansiyelle birlikte dünyanın önümüzdeki on yıllarına damga vurmaya adaydır. Temel ekonomik veriler ışığında mali disiplinimizi korur, reformist politikalarla çağın gereklerini yerine getirirsek inanıyorum ki istikrarlı bir Türkiye’nin XXI. yüzyılın yıldızı olmaması için hiçbir neden yoktur. İhtiyacımız olan tek şey birlik içinde olmak ve bir arada hareket etmeyi becermektir. Bu derinlik ve bilinç ülkemizde vardır ve hep olmuştur. Bizler bunu gerek Çanakkale’de gerekse de kurtuluş mücadelemizde tüm dünyaya cesurca sergiledik. Yüreklerimizin her daim bir attığını defalarca ispatladık. Ülkemizin dünya tarihinde nadir rastlanabilecek bu güç ve potansiyeli ıskalamasının hem geçmiş hem de gelecek nesillere karşı yapılacak büyük bir gaflet olacağı açıktır. Bu açıdan millet olarak büyük bir dönemecin eşiğinde olduğumuzun bilinmesinde ve buna göre hareket edilmesinde yarar var diye düşünüyorum. Bu fırsatı kaçırmamalı ve muhasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda sürdürdüğümüz yürüyüşe güçlü adımlarla devam etmeliyiz.

"Laleli’nin mevcut potansiyelini ortaya çıkarmak, onu hak ettiği yere ve değere ulaştırmak en büyük arzumuzdur"

Bildiğiniz gibi Mayıs ayı içerisinde derneğimizin 9. Genel Kurulunu gerçekleştirmiş olduk. Saygıdeğer delegelerimizin oylarıyla bir dönem daha bu göreve layık görülmek benim için büyük bir onurdur. Kısmen yenilenen yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte büyük bir sorumluluk aldığımızın bilincindeyiz. Yüklendiğimiz emaneti ilk günkü heyecanla, coşku ve hassasiyetle taşıyacağımızdan emin olabilirsiniz. Laleli ve Lasiad’ın ulaştığı boyut, gerek ülkemiz gerekse de yurtdışında edindiği itibar ve saygınlık inanıyorum ki bu yeni dönemle birlikte en yüksek seviyeye ulaşacaktır. Bunun için var gücümüzle çalışacak, yepyeni projelerimizi en içten çaba ve gayretlerimizle hayata geçirmeye özen göstereceğiz. Dünyada bir eşi benzeri daha olmayan Laleli’nin mevcut potansiyelini ortaya çıkarmak, onu hak ettiği yere ve değere ulaştırmak en büyük arzumuzdur. Bunu da Laleli’yi yaşayan ve onu yaşatan tüm dost ve yol arkadaşlarımızla birlikte el ele gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle derneğimizin kuruluşundan bugüne emeği geçen, üye olan, yönetim kurullarında görev yapmış tanıdığımız ya da tanımadığımız herkese bizlere böyle bir değeri ulaştırdıkları için teşekkürü bir borç biliyorum. Ayrıca başkanlığım süresince bizlerle birlikte olmuş, omuz vermiş ve yükümüzü hafifletmiş olan ancak bu yeni dönemde aramızda olamayan tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma da şükranlarımı sunuyorum. Bu dönem ilk defa aramıza katılan arkadaşlarımıza da gönülden başarı ve muvaffakiyetler diliyorum. Umuyorum ki bu yeni dönemde de tıpkı geçmişte olduğu gibi çok güzel, renkli ve Laleli’yi daha da ileriye taşıyacak aktiviteleri hep birlikte hayata geçiririz.

Bu temennilerle sizleri selamlıyor, tüm dünyaya barış, huzur ve refah, sizlere de aileniz ve sevdiklerinizle birlikte hoş bir Ramazan Bayramı geçirmenizi diliyorum.

Giyasettin Eyyüpkoca

Bu Haberi Paylaş: