BAŞKANDAN

Laleli’de Ramazan ve Getirdikleri

Bildiğiniz gibi huzur, rahmet ve bereket ayı olan bir Ramazan’ı daha geride bıraktık. Ardında her zaman olduğu gibi hüzün, bir sonrakine kavuşma özlemi ve güzellikler bırakarak çabucak geçiverdi Şehr-i Ramazan...

Bizler içinse tüm bu duyguların yanında bir araya gelmemize ve muhteşem bir geceyi hep birlikte yaşamamıza vesile olan mutluluk dolu bir ay oldu. Devlet ricalinin saygın üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarından teşrif eden yetkililer, sivil toplum örgütlerinin değerli temsilcileri, siz kıymetli üyelerimiz ve farklı kurum ve yapılardan gelen misafirlerimizle geçirdiğimiz keyifli bir akşamı hep birlikte yaşadık. Bu anlamda iftarımıza katılım gösteren ve bu sevinci bizlerle paylaşan tüm dostlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Yanımızda olmanız ve varlığınızı hissettirmeniz ileriye dönük olarak gücümüze güç katmış, planladığımız projeleri gerçekleştirme adına inancımızı kuvvetlendirmiştir.

Ayrıca Fatih Belediyesi’nin Eminönü’nde oluşturduğu iftar çadırı organizasyonunda yönetim kurulu olarak iki akşamlık iftar yükümlülüğü almamız ve o akşamları, Eminönü’ndeki iftar çadırında hep birlikte geçirmemiz, bizler için apayrı bir mutluluk kaynağı olmuştur. Bu anlamda bizlere bu güzelliği yaşama ve sosyal sorumluluğumuzu yerine getirme fırsatı veren Fatih Belediyesi ve bu organizasyona maddi-manevi katılım noktasında katkıda bulunan Yönetim Kurulu arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum.

Tabii bunların yanında bildiğiniz gibi Fatih Belediye Başkanı Sn.Mustafa Demir’in değerli katılımı ile Üst Laleli Bölgesi’nin sorunları ve bu sorunlara çözüm yolları bulunması adına Taşhan’da gerçekleştirdiğimiz kahvaltılı toplantı programımız yine bu ay içerisinde gerçekleşti. Son derece verimli geçtiğini düşündüğümüz bu toplantı, bizlere her anlamda ileriye dönük yapılacak çok şeyin olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Birlikte çalışma adına Türkiye’ye adeta bir model teşkil edebilecek dayanışma gösteren LASİAD-Fatih Belediyesi işbirliğinin burada da önem arz ettiği kanaatim kesindir. Ayrıca toplantıda yaptığı konuşma esnasında belediye ve halk otobüslerinin Beyazıt Meydanı’na çıkarılmayacağı hususunda Sn.Mustafa Demir’in verdiği bilgi, bölgemizdeki trafik sorununun azaltılması anlamında adeta müjde niteliğindedir. Umuyorum ki proje hızla neticelenir ve yıllardır beklenen çözüm gerçekleşir. Yine aynı toplantıda istişare ettiğimiz ve uygulama aşamasına gelen yakın zamanda Taşhan’ın karşısına konulacak Lale Anıtı da Laleli’nin imajına büyük katkı sağlayacak, geçmişten bugüne uzanan başarılarımızı taçlandıracaktır. Ayrıca farklı konularda taleplerimizi içeren raporumuz, bir dosya halinde belediye yetkililerine iletilmiş, bölgemizin daha da güzelleşmesi adına yapılması gerekenler sunulmuştur.

Sözlerimi sonlandırmadan evvel Ramazan Bayramınız'ı en içten dileklerimle kutluyor, bölgemiz, ülkemiz ve dünyaya huzur, barış ve esenlikler getirmesini diliyorum.

Giyasettin Eyyüpkoca

Bu Haberi Paylaş: