BAŞKANDAN

Birlik, Dirlik ve Dayanışma

“Baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz” demiş atalarımız.

Özünde Laleli ve LASİAD’ın realitesi bu olsa gerek. Yapılan tüm iş ve faaliyetlerin, başarı ve gerçekleştirilen projelerin altında yatan o esaslı gerçek işte bu üç kavramda gizli: Birlik, dirlik ve dayanışma. Laleli’yi bugünlere getiren, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan hakikatin kaynağı şüphesiz ki güç birliğinden geçiyor. Bu oluşumun bizler için somutlaşmış hali de elbette ki “LASİAD”’tır.

2012 yılının son günlerini yaşarken, geride bıraktığımız bir yıla bakınca nereden nereye geldiğimizi görüyor, mutlu oluyor, gelecek adına umut ve inançla doluyoruz. Elimizdeki potansiyeli düşündüğümüzdeyse enerji ve dinamizm yükümüzü mola vermeden taşımanın zorunluluğunu bir kez daha idrak ediyoruz. Bizler göreve geldiğimiz ilk günden beri Laleli’ye ve sizlere sonuna kadar inandık, inandığımız için bu ağır sorumluluk isteyen göreve talip olduk. Sonuç olarak bu inanç ve içimizdeki hizmet etme aşkı bizlere bugün bambaşka bir Laleli resmediverdi. Hâlihazırda baştan aşağıya yenilenmiş modern sokak ve caddeleriyle Laleli, artık yapısal olarak da dünya devleriyle rekabet edebilecek bir güce sahip durumda. Bu başarı ve gurur elbette ki Laleli’de yaşayan, Laleli’yi yaşayan sizlerindir. Bizler bölgemizi en doğru şekilde temsil etme ve her anlamda terakki etmesini sağlama gayretinde olan LASİAD yöneticileri olarak sadece öncülük görevimizi yerine getirdik, proje oluşturup risk aldık ama sizler bu taşın altına elinizi koymasaydınız bugün dünya ölçeğinde parmakla gösterilebilecek bu güzel görüntü kesinlikle ortaya çıkmazdı. Bu anlamda bir yılı geride bırakırken gerek yönetim kurulu arkadaşlarıma gerekse de bizlere maddi-manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen tüm üye ve dostlarımıza can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Gelecek adına bizlerin gücüne güç katan bu içten ve samimi yaklaşım Laleli’yi her anlamda ileriye taşımış, yolumuzu açıp bizlere cesaret vermiştir. Sanırım bu güç birliği ve özellikle ülkemizin tüm alanlarında arzu ettiğimiz birliktelik ruhu bizlere daha çok yol aldıracak, gelecek vizyonumuza katkı sağlamak adına birçok başarılar elde etmemize olanak sağlayacaktır.

2012 yılını hafızamızda şöyle bir canlandırdığımızda, yapmış olduğumuz 19 kurumsal ziyaret, 10 farklı resmi kabul, 53 organizasyona katılım, rutin yapılan sayısız YK ve komisyon toplantıları haricinde düzenlediğimiz 18 spesifik toplantı, 2 seminer, 4 işbirliği anlaşması, 6 röportaj-yayın ve festivalimiz başta olmak üzere 3 büyük organizasyon gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. Bugün Laleli ve LASİAD’ın giderek yükselen popülaritesi ve gördüğü ilgide gözlemlenen artışta sanırım bu faaliyetlerin etkisi yadsınamaz. Bugün altyapısı tamamen yenilenmiş olan Laleli, gerçekleştirdiği başarılı sosyal sorumluluk projeleriyle sürekli takdir gören, imajı her alanda düzelme eğiliminde olan, dünya çapında ses getirebilen organizasyonlar gerçekleştirip adı ve talepleri tüm platformlarda duyulan ve dinlenen bir marka haline gelmiştir.

Kurumlarda ve yapılarda devamlılığın esas olması bilinciyle hareket ederek bu noktada önümüzdeki süreçte LASİAD’ın daha kurumsal ve ayakları yere sağlam basan bir yapıya bürünmesi adına büyük gayret göstereceğiz. Biliyoruz ki emanet aldığımız bu yapının üzerine koyduğumuz her bir emek, her bir tuğla, yıllar sonra geriye dönüp baktığımızda bizlere ihtişamı ve güzelliğiyle hoş sedalar sunacak, hatıra yığınlarının arasından gülümseyerek bizleri mutlu edecektir. Buradaki en büyük şansımızın, çukur ve tümseklerle dolu bu yolculuğumuzda sizin gibi yol arkadaşlarına sahip olmamız gerçeğini hiçbir zaman unutmuyor, bu sorumluluk bilinciyle yolumuza devam ediyoruz.

Bu vesileyle yeni yılda yepyeni hedef ve projelerle birlikte olmak bizlerin en büyük dileğidir. Ülkemizle birlikte gelişen ve büyüyen Laleli’nin temsilcileri olan bizler, her alanda yapacak daha çok işimiz olduğunun bilinciyle hareket ediyor ve önümüzdeki senelerde de sizlerin güçlü desteğini yanımızda görmeyi umuyoruz.

Sağlık, mutluluk, huzur ve başarı dolu bir yılda görüşmek üzere hepinize saygılar sunuyorum.

Giyasettin Eyyüpkoca

Bu Haberi Paylaş: