BAŞKANDAN

Şimdi Festival Zamanı...

Geleceğe dönük ideali ve hedefi olmayan insanların başarılı olması çok düşük ihtimallere gebedir. Başarı; azimli bir çalışma, sarsılmaz bir kararlılık ve üstün bir sebat gerektirir. Ama en önemlisi inançtır. İnanmadığınız hiçbir işte başarılı olamaz, olsanız bile o noktada uzun süre kalamazsınız. Başarının temel anahtarı inanmak ve çevrenizi, özellikle ekip ve yol arkadaşlarınızı o gayeye inandırmaya bağlıdır.

Bizler, daha bu yola çıktığımız ilk günkü konuşmada iki önemli kelime telaffuz etmiştik. İki hazine, iki derin anlamı olan sözcük. İnanmak ve inandırmak. Bu iki kelime zaman içerisinde gerçekleşen her hayalimizin dönüm noktası oldu, olmaya da devam ediyor. Bu düşünce ve anlayış, her an yolumuzu açarken bizlere geleceğe dönük korkmadan ve çekinmeden, inançla yürümemiz gerektiğini haykırıyor. Bizler de o gür sesi duyuyor ve kulak veriyoruz. Bugün tüm detaylarıyla bambaşka bir Laleli yaşarken, geldiğimiz noktanın tüm şifreleri işte burada gizli. Bu iki zümrüt kelimede.

Kuşkusuz bizlerin en büyük şansı, hayal kurar ve buna gönülden inanırken yüreği bizlerle çarpan ve tıpkı bizler gibi hedefleri olan güçlü bir kitleyi, yani Laleli ve onun değerli kişiliklerini her zaman yanımızda bulmamızdır. Eğer hedeflerinize inandırmak zorunda olduğunuz kişiler sizlerle aynı değerleri paylaşmıyorsa, yapmayı planladığınız herşey daha yolun başında tarumar olmuş demektir. Ama bizim gibi eşsiz kader ve yol arkadaşlarına sahipseniz iş bir anda değişir, zorlar kolaylaşır, altına girdiğiniz yüke omuz ve yürek veren, hatta onu sizden bile daha fazla sahiplenen can dostlarıyla karşılaşırsınız. Hayalinizin tüm sınırları ortadan kalkar, büyür, enginleşir, inancınız paylaştıça çoğalır ve sonuçta can-ı gönülden istediğiniz o başarıya bir çırpıda ulaşıverirsiniz.

Bugün bu muhteşem güçbirliğinin artık olgunlaşan ve bölgemize hayat veren bir meyvesini daha toplamanın vakti gelmiş bulunuyor. Laleli Moda ve Alışveriş Festivalimiz tüm renk ve ışıltısıyla üçüncü kez sahne alıyor. Kalplerimiz sevinç ve umut dolu ancak bir o kadar da heyecanla çarpmakta. Bu değerin hak ettiği düzeyde bir organizasyon gerçekleştirebilmek için başta festival komitemiz olmak üzere hepimiz yıl boyunca çalıştık, var gücümüzle çabaladık. İnanıyor ve diliyorum ki yüzümüzün akı olan bu festival yine yurtiçi ve yurtdışında Laleli’nin ve ülkemizin sesi soluğu olacak, çok büyük yankı uyandıracaktır. Bu yıl ayrıca ülkemizde ilk olan ve ticari olarak projelendirdiğimiz alım heyeti programı ile de bölgemizin ekonomik gücüne ve tanıtımına özgün ve eşsiz bir katkı sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İlkler her zaman zor ve meşakkatli olur. Herşeye rağmen büyük bir işbirliği ve planlamalar sonucunda açtığımız bu kapı, gelecekte Laleli’nin ayaklarını yere daha sağlam bastıracak, her yönden bölgemizin gücüne güç katacaktır.

Büyük işler büyük gönül ve cesarete sahip insanlar ister. Büyük işler tek ses ve tek yürek olmuş, aynı hedefe yönelmiş inançlı fertler ister. İşte onlar sizlersiniz. Laleli’ye, Lasiad’a ve bizlere inanan, sonuna kadar destek olan siz kocaman yürekli insanlar. İşte bu yüzden bu muhteşem festivalin rengi de, ışığı da, heyecanı da sizlersiniz. Sizin gözlerinizde parıldayan ışıltı önce bizlere sonra da Laleli’ye hayat verip bu harika organizasyonda kendisine beden buluyor. Bu vesileyle sizleri en derin saygı ve şükran duygularıyla selamlıyor, yaktığımız bu meşalenin tutuşmasını sağladığınız için yürekten kutluyorum. Varlığınız bizler için en büyük değerdir. Çünkü sizler bizlere inandınız, inancımıza güç, kalplerimize heyecan kattınız.

Sözlerimi sonlandırırken, inanılmaz sürpriz ve şovların moda ve alışveriş konseptiyle bütünleşen ahengini doyasıya yaşayacağımız büyük festivalde buluşmak dileğiyle sizlere sağlık ve esenlikler diliyorum.

Giyasettin Eyyüpkoca

Bu Haberi Paylaş: