Lasiad

FATİH BELEDİYE BAŞKANI M. ERGÜN TURAN’DAN LALELİ ZİYARETİ

Blog Single

LASİAD, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ve ekibini Laleli’de ağırladı. 20 Ocak Pazartesi günü Gold Hotel’de gerçekleşen kahvaltı programına Fatih Belediyesi yetkilileri, LASİAD üyeleri, LASİAD yönetim, denetleme ve disiplin kurulu katıldı.

Laleli Bölgesini ilgilendiren konuların ele alındığı programda, LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca Laleli’nin başlıca sorunları olan trafik, parklanma, uygulamaya geçemeyen Laleli yayalaştırma projesi, reklam tabelaları, ecri misil gibi konularda Ergün Turan’dan çözüm talebinde bulundu ve ayrıca bu sorunları yazılı olarak dosya halinde takdim etti.

Sorunları dinleyen M. Ergün Turan şunları kaydetti: ‘’Laleli Bölgesi, Türkiye ihracatı için önemli bir bölge demektir. İstanbul’a bir turist geliyorsa, %95’i bu sokaklardan geçerek geliyor. Böyle büyük bir yapıyı, yıllar içinde oluşmuş kaosla yönetmeye çalışıyoruz. Bölgede yaşanan ihlalleri, sorunları açıkça bizlere söylemeniz lazım. Sorunlar sadece belediyenin karar almasıyla çözülmez, uyum içerisinde çalışmamız gerekir. LASİAD, Laleli esnafını temsil ediyor ve Laleli’yi, Laleli’nin sorunlarını iyi biliyor. Dolayısıyla LASİAD ile iş birliğimizi devam ettireceğiz.’’

Katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından LASİAD Heyeti ve M. Ergün Turan esnaf ziyaretinde bulundu.

Bu haberi paylaş