Lasiad

GELİNLİK SEKTÖRÜ IF WEDDİNG FASHION İZMİR 2020’DE BULUŞTU

Blog Single

İzmir'de modaya yön veren fuarlardan biri olan IF WEDDİNG FASHİON İZMİR 2020, 21-24 Ocak tarihleri arasında hem yurt içi hem de yurt dışından binlerce profesyoneli bir araya getirdi.

Koridorlarında gelinlik, damatlık ve abiyede gelecek yıllarda moda olması beklenen tasarımların sergilendiği fuara, LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, Başkan Vekili Muhammed Sancaktar, Başkan Yardımcısı Ahmet Turan ve Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Çelik katıldı. LASİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Kaya ve Yönetim Kurulu Üyesi Tayyar Günbeyi fuara firma olarak katılım gösterdi. LASİAD Heyeti, fuara katılan firmaları ziyaret ederek iyi dilek ve temennilerde bulundu.

Avrupa'nın en büyüğü

Kapladığı alan bakımından kendi sektöründe Avrupa'nın en büyük fuarı olarak nitelendirilen IF Wedding Fashion İzmir Fuarı'nda 5 ülkeden 202 katılımcı ürünlerini sergiledi.

Fuar, Türkiye'nin 2019 yılında sırasıyla en fazla ihracat yaptığı Almanya, İngiltere, İtalya, Irak, ABD, Fransa, İspanya, Hollanda, Rusya ve İsrail’den alım heyetlerini ağırladı.

Öte yandan fuar kapsamında EGSD tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışmasının final defilesi gerçekleştirildi.

Ülke genelinden 125 tasarımcının 350 tasarımla katıldığı yarışmada finale kalan 15 tasarımın sergilendiği defilede birinciliği Zehra Zayrek elde etti.

 

 

 

Bu haberi paylaş