Lasiad

LASİAD 10. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Blog Single

Laleli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (LASİAD) 10. Olağan Genel Kurulunu 17 Haziran Pazartesi günü Crown Plaza Hotel’ de gerçekleştirdi. LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca’nın açış konuşmasıyla başlayan genel kurul toplantısı, LASİAD’ ın ‘Faaliyet Filmi’ gösterimi ile devam etti.

Genel Kurulun Divan Başkanlığına Adnan Danışman, Divan Kurulu Üyeliğine Şenol Aras ve Katip Üyeliğe ise Zübeyir Arı seçildi. Faaliyet, denetim, bilanço ve bütçe raporlarının okunup oylanmasıyla devam eden Genel Kurulda; Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelikleri için seçimi yapıldı.

 

YENİ DÖNEMDE YİNE YENİDEN ‘GIYASETTİN EYYÜPKOCA’

Tek listeyle girilen seçimde 10. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına hazirunun tamamının oyunu alan Gıyasettin Eyyüpkoca’nın, listesi kazandı. 

 Eyyüpkoca Kurulların seçiminden sonra yaptığı teşekkür konuşmasında, Yönetim Kurulu adına teşekkür ederek genel kurula şöyle seslendi; ‘Saygı değer Divan Başkanım kıymetli Divan, saygıdeğer hanımefendiler ve kıymetli beyefendiler hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bu sıcak günde haftanın ilk gününde bizi kırmayıp geldiniz. Benim her zaman söylediğim bir cümle var; altını çizerek söylemeye devam edeceğim.Sivil toplum örgütleri eğer inanıyorsanız aklınızın zekâtıdır. Paranızın, malınızın sadakasıdır. Ben ona göre adım atıyorum siz de lütfen ona göre adım atın. Biz sizler adına seçildik ve sizler adına burada olan insanlarız. Yaptığımız her işte sizden destek istiyoruz. Siz de bu desteği öngördünüz, kabul gördünüz. Ben şahsım ve Yönetim Kurulum adına sizlere teşekkür ediyorum.’

‘Yönetim Kurulumuzda hiçbir zaman asil ve yedek kavramı olmadı’

Eyyüpkoca, yıllardır LASİAD’ın içinde yetişmiş değerli isimlere de konuşmasında yer verdi; ‘Ben şunun altını çizerek söylemek istiyorum daha önce görev almış  arkadaşlar çok iyi bilir. Bizim Yönetim Kurulu’muzda hiçbir zaman asil ve yedek kavramı olmadı. Bundan sonrada olmayacaktır. Biz 26 kişilik bir Yönetim Kuruluyuz 6 denetleme kurulu üyemiz var ve  bunlara ilaveten 5 kişiyi de Disiplin Kurulu Üyesi olarak seçiyoruz. Sadece dernekler kanuni gereği böyle bir şey söz konusu ama masanın bu söz konusu değil.’

 

Yeni dönemde LASİAD kurullarına seçilen isimler Şunlar;

Yönetim  Kurulu Üyeleri;

 1. Gıyasettin Eyyüpkoca
 2. Muhammed Sancaktar
 3. Ercan Hardal
 4. Ercan Çelik
 5. Ahmet Turan
 6. İrfan Akbaş
 7. Erdem Soylu Karabağlı
 8. İbrahim Murat Ramizoğlu
 9. İsmail Dark
 10. Murat Eraslan
 11. Süleyman Kaya
 12. İhsan Bıyıkbeyi
 13. Yakup Samsama
 14. Coşkun Melengiç
 15. Turan Yavuz
 16. Cebrail Karaaslan
 17. Rıfat Opan
 18. Birol Fırat
 19. Hasan Bulut
 20. Corc Bekdaş
 21. Ahmet Ceylan
 22. Çein Altındağ
 23. Sebahattin Demir
 24. Mehmet Özbayrak
 25. Bülent Koca
 26. Mert Karaca
 27. Şerafettin Yüzüak

 

Denetleme Kurulu Üyeleri:

 1. Metin Görür
 2. Mehmet Ocaklı
 3. Tarık Nayman
 4. Gökhan Karabulut
 5. M. Muhammet Yaşar
 6. Zülfi Koç

 

Disiplin Kurulu Üyeleri:

 1. İbrahim M. Ramizoğlu
 2. Bilal Varlık
 3. Erdoğan Avit
 4. Gazi Naci Polat
 5. Zübeyir Arı

Genel kurul toplantısın sonunda 2017-19 döneminde görev yapmış Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerine plaket takdim edildi.

 

 

 

Bu haberi paylaş