Lasiad

Laleli Bölgesi'ni Yayalaştırma Projesi Hayata Geçirilmesi

Blog Single

LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Turan, Yönetim Kurulu Üyesi Mert Karaca ve Genel Sekreter Şerafettin Yüzüak 23 Aralık Pazartesi günü, İBB Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Orhan Demir’i makamında ziyaret etti.

Görüşmede Laleli Bölgesi’nin trafik ve parklanma sorununa değinildi. Konu ile ilgili olarak Gıyasettin Eyyüpkoca şunları kaydetti: ‘’Laleli, aşırı derecede sirkülasyonu olan bir bölge. Bu sirkülasyondan kaynaklı aşırı yüklenme sonucu hem parklanma hem de özel araçların girmesi bölgede sorun oluşturuyor, bu nedenle geçmiş dönemde 18 sokak trafiğe kapatıldı. Geçmiş dönemlerde hem UKOME, hem İBB, hem de Fatih Belediyesi ile ortaklaşa yaptığımız çalışmada Pazar günleri olan uygulamanın haftanın tüm günlerine uygulanması gerektiğini, mevcut halinin sorun yarattığını ve bu sorunun ortadan kalkması için bölgenin yayalaştırılması gerektiğini belirttik.‘’

Görüşmenin devamında Eyyüpkoca, UKOME kararıyla onaylanan yayalaştırma projesinin uygulamaya geçilmesini talep etti. İbrahim Orhan Demir, projeyle ilgili olarak yayalaştırmayı desteklediklerini belirtti ve LASİAD Heyeti’ne ziyaret için teşekkür etti.

İlerleyen günlerde konunun yeniden değerlendirilerek İBB Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nden bir ekibin bölgede yeniden incelemelerde bulunması yönünde ortak görüşe varıldı.

Bu haberi paylaş