Alışveriş ve Moda, Laleli’de Buluşuyor

Bildiğiniz gibi artık Ağustos ayının bizler için apayrı bir önemi var. Bu ay, Laleli’nin dünya moda vitrininde yerini aldığı, gelişmiş ve modern altyapısıyla en son trendlerin muhteşem şovlarla sergilendiği, misafirlerimizin keyifli anlar yaşarken kazançlı alışverişin tadını çıkardığı, en büyük organizasyonumuz Laleli Moda ve Alışveriş Festivali’mizi düzenliyoruz. Heyecanlı, gururlu, mutlu ve Laleli adına umutluyuz. Sizlerin de bu duyguları paylaştığınızdan eminim. Böylesine güçlü bir festival organize edebilmemiz esasen bu inanç birliğinin en büyük göstergesidir. Zaman her şeyi eskitirken, bizler bu birliktelik ruhu sayesinde her gün yeniden doğuyor, daha da güçleniyoruz. On yıllardır süregelen ve değişimlere ahenk içerisinde uyum sağlayan bölgemiz artık çağın önünde, zamana yön veren bir yapıya bürünmüştür. Bu festival bu gerçeğin adeta mührü olmuştur. Laleli’nin tek ses, tek nefes olacağı bu günde nereden nereye geldiğimizi, misyon ve vizyonumuzla Türkiye’nin tekstil alanındaki dinamosu olduğumuzu gösterebilmek adına bizler için büyük bir fırsattır. Dünyanın en büyük açık hava ticaret merkezi Laleli, turistik destinasyonlara olan yakınlığı, ulaşım kolaylığı, güvenli alışveriş imkanı ve değişen çehresiyle tüm misafirlerine yepyeni ticari olanaklar sunmanın gururunu yaşamaktadır. Bu anlamda festivalimiz, sahip olduğumuz büyük manzaranın tuvale yansıyan suretini teşkil etmektedir. Bizler reel anlamda Laleli’yi yaşayanlar olarak herkesi bu resmin içinde buluşmaya davet ediyor, bu eşsiz güzelliği hep birlikte yaşamayı umuyoruz.

Bir fikir olarak ortaya atılan ve sizlerin sahiplenmesiyle gelenekselleşen bu festival, tüm gözlerin Laleli’ye çevrileceği bir etkinliğe bürünmüştür. Gerek ülkemizin farklı bölgelerinden gerekse de dünyanın birçok ülkesinden gelecek ziyaretçilerimiz her anlamda Laleli’yi keşfetmek isteyeceklerdir. Bu noktada bölge firmalarımıza büyük iş düşmektedir. Onların her zamanki duyarlılık ve incelikle hareket edeceğinden, bizleri bilen ve tanıyan davetlilerimizin yanı sıra yerli/yabancı bizlerle yeni tanışacak olan dostlarımıza gerekli özen ve özveriyi göstereceklerinden kesinlikle şüphem yoktur. Laleli olarak büyüme ve gelişimimizi sürdürebilmek için müşteri profilimizi çeşitlendirmek zorundayız. Bu durum bir tercihten öte adeta zorunluluktur. Dünya devleri ve gelişmiş pazarlar can çekişirken böyle büyük projelere imza atabilmemiz, geçmişten gelen değer ve geleneklerimize dayanmaktadır. Müşterinin kıymetini bilen, onu veli nimet gören anlayış genlerimizde, yüzyıllara dayanan ticari geçmişimizde yatmaktadır. Ancak ve ancak bu gerçeği özümseyerek hareket edersek, düzenlediğimiz bu festivali geleceğe taşıyabiliriz. Geçmişin dehlizlerinde yüzlerce organizasyon unutulup gitmiş, tarihin tozlu sayfalarında yerlerini almışlardır. Sadece mensuplarının sahiplendiği, benimseyip doyasıya yaşadığı işbirlikleri bugün hala varlıklarını sürdürebilmektedir. İnanıyorum ki bu festival, yıllar sonra bile canlılığını koruyacak, her yıl rengini ve desenini çeşitlendirerek bölgemize güç katmaya devam edecektir. Unutulmamalıdır ki bu gücün oluşumu, korunup güçlendirilmesi şu iki kelimede gizlidir; Birlik ve Beraberlik. Bu iki kelimeyi geçmişten bugüne olduğu gibi gelecekte de şiar edinirsek başaramayacağımız, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir işin olmadığı kanaatindeyim.

Sözlerimi sonlandırmadan evvel, bizlere olan inanç ve büyük desteklerinden ötürü değerli başkanımız Sayın Mustafa Demir’e, lansman ve medya sponsorumuz Garanti Bankası’nın saygın yöneticilerine, gece gündüz demeden çalışan değerli festival komisyonumuz ve dernek personelimize, bizlere her zaman destek olan, yalnız bırakmayıp, güç veren, omuz veren dost ve sponsorlarımıza en içten şükran ve saygılarımı sunuyor, festivalimizin ülkemiz ve Laleli’mize hayırlar getirmesini dileyerek hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Giyasettin Eyyüpkoca

Lasiad

Duyurular
06/03/2023
21/02/2023
12/02/2023
30/09/2022
06/08/2022
06/08/2022
02/08/2022
29/06/2022
29/06/2022
20/06/2022
20/06/2022
08/06/2022