Biz “Biz” Olalım Yeter

Başarı çalışanlarındır. Başarı ona inanan, onun uğrunda yılmadan ve yorulmadan koşan, mücadele edenlerindir. Başarı onu özümseyen, içselleştiren ve ona ulaşmak için varını yoğunu ortaya koyanlarındır. Başarı azimdir, gayrettir ve en önemlisi başarı baştan sona emektir.

Pandemide vermiş olduğumuz aranın ardından bu yıl 9.’sunu gerçekleştirdiğimiz Laleli Moda ve Alışveriş Festivali bölgemiz adına verimli ve çok kıymetli çıktılarla sonuçlandı. Stantlarda yoğun ziyaretçilerle buluşan katılımcı firmalarımızın yanı sıra Ordu Caddesi’nde gerçekleştirdiğimiz defile ile yine Laleli’nin farkını ortaya koymuş olduk. Tarihi ve kültürü iç içe yaşatan Laleli bu sayede çok güçlü bir tanıtım perspektifini ortaya koymuş oldu. Festival boyunca Laleli’nin farklı noktalarında sergilenen şovlar ve eğlenceler alıcılarımızın ve misafirlerimizin büyük memnuniyetine vesile oldu. Ticaretin sadece fiyat/ürün skalasından çok karşılıklı anlayış, ilgi, iletişim, etkileşim ve dostluk köprüleri kurma becerisinden de olumlu yönde etkilendiğini kanıtlayan festivalimiz küresel moda takvimlerinde şimdiden yerini almış oldu. Özellikle Rusya-Ukrayna arasında aylardır süregelen savaşın insanlar üzerindeki olumsuz etkisini bir nebze olsun kırmayı başarmış olduk. En önemli ticari partnerlerimiz olan bu iki ülkeden Laleli’ye gelen alıcıların ortak bir paydada buluşma ve birlikte vakit geçirebilmelerine fırsat sunabilmiş olmak bile bizler açısından fazlasıyla değerliydi. Bu yönden festivalimiz ta en başından beri üstlendiği sadece bir şov ya da şölen olma vasfından çok birçok etmeni bir araya getirme misyonunu da gerçekleştirmiş oldu. Umuyorum ki, iki yıllık bir aranın ardından tekrardan sahne alan bu dev organizasyon Laleli’nin kimliğine ve kalitesine daha uzun yıllar katkı sunmayı sürdürecektir.

Yine 24-26 Ağustos tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde 2.’si düzenlenen IFCO – İstanbul Fashion Connection Fuarı bölgemiz ve ülkemiz adına önemli faydalar sağlamış oldu. İTO ve TİM/İHKİB birlikteliğinde adeta Türkiye’ye örnek olacak bir işbirliği modelinde gerçekleşen fuar tüm katılımcılar için verimli ve kazançlı sonuçlar getirdi. Laleli’den birçok firmanın katılım göstererek renk ve değer kattığı IFCO Fuarı ülkemizin moda ve marka algısına her geçen yıl katkılarını artırarak sürdürecektir. Bu vesileyle TİM/İHKİB Başkanı Sayın Mustafa Gültepe’ye ve İTO Başkanı Sayın Şekib Avdagiç’e bu kıymetli ortaklığa büyük fedakarlıklar göstererek vesile olmalarından ötürü en derin şükranlarımı sunuyorum. Birlikten kuvvet doğacağına, “Ben” yerine “Biz” demenin kayıplar değil muzafferiyetler getireceğine en güzel örneklerden biri olan bu fuar şimdiden dünyanın en büyük moda organizasyonlarından birisi olmayı başarmıştır.

2022 yılının son çeyreğine girerken şüphesiz Avrupa ve ABD’den yükselen resesyon sesleri sektör firmalarımızı tedirgin etmiş oldu. Bu yılın başlarında hiç tahmin etmediğimiz bir savaşla boğuşurken bu beklenmedik söylemler ister istemez daha dikkatli ve ihtiyatlı olmamızı gerektiriyor. Ancak unutmayalım ki Türkiye gerek stratejik konumu gerekse de üretim kabiliyeti ve altyapısı ile tüm zorluklarla baş edebilecek güce ve enerjiye sahiptir. Özellikle ülkemiz özel sektörünün dünyada eşine az rastlanır bir dinamizme sahip oluşu bu tür küresel riskleri bertaraf edebilme adına bizlere güç ve inanç katmaktadır. Her daim ve tekraren ifade ettiğimiz gibi gelecek bizimdir, gelecek Türkiye’nindir. Yeter ki buna can-ı gönülden inanalım ve koyduğumuz hedeflerin gerektirdiği eforu sonuna kadar sarf edelim. O zaman tüm kapalı kapılar kendiliğinden açılacak, harap olmuş yollar önümüze duracaktır. Kalın sağlıcakla.

Saygılarımla,

Giyasettin Eyyüpkoca

Lasiad

Duyurular
06/03/2023
21/02/2023
12/02/2023
30/09/2022
06/08/2022
06/08/2022
02/08/2022
29/06/2022
29/06/2022
20/06/2022
20/06/2022
08/06/2022