Büyük Bir Gücün Doğum Sancıları

Hayatta öyle anlar vardır ki; bu anlar her zamankinden fazla çalışmanız, her zamankinden fazla efor sarf etmeniz gereken anlardır. Memleketimiz tam da böyle zamanlardan geçmekte. Ülke olarak, Laleli olarak hatta fert olarak her zamankinden kat be kat fazla çalışmamızın şart olduğu bir dönemden geçmekteyiz. Global koşullar ne kadar zorlu olsa da ülkemizin ve milletimizin buna fazlasıyla ihtiyacı var. Büyük ve güzel ülkemizin ulaşmak istediği muhasır medeniyetler seviyesine varması bu amansız düzlemden geçmekte. Sorumluluk bilinci ve birliktelik ruhuyla hareket ederek geleceğe yürümeli, işimize var gücümüzle sarılmalıyız. Bilirsiniz, en değerli şeylerin kıymeti hep kaybedildiğinde anlaşılır. Ülkemizi ulaştığı bu seviyeden asla geri döndüremeyiz. Büyüyen Türkiye yoluna ara vermeden devam etmeli, her alandaki şahlanışını sürdürmelidir.

15 Temmuz’un hemen akabinde gerçekleştirdiğimiz V.Laleli Moda ve Alışveriş Festivali ve bu kapsamda ülkemize farklı ülkelerden getirdiğimiz 170 kişilik alım heyeti, moral/motivasyonun yanında birçok ekonomik girdiyi de beraberinde getirdi. Misafirlerimizin bölgemizden yaptığı alışveriş miktarı gelecek adına ümitlerimizi yeşertti. Her şeyden öte Laleli’de yıllar yılı sürüp giden tek kutuplu pazar anlayışının değişmesi adına önemli bir mihenk taşı oldu. Mevcut kapasitemizi ve gelecek potansiyelimizi herkesten önce kendimizin keşfetmesi gerektiğini gördük. Laleli’nin ne denli büyük bir değer olduğu ve Afrika’dan Uzak Asya’ya kadar her kültüre hitap edebilen, her toplumla ticaret geliştirebilen eşsiz bir ekonomik partner olduğunu tekrardan idrak ettik. Gelen alıcılarımız ülkemizden ayrılırken oldukça mutluydular. Ülkemize ve Laleli’ye tekrar gelecekleri defalarca teyit edildi. Global bir güç olmanın yolu kuşkusuz global davranabilmeyi gerektirir. Bu adımlar Laleli’nin küresel bir moda/turizm merkezi ve ticari ölçekte önemli bir oyuncu haline geleceği günlerin ayak sesleridir. Doğru zamanlama, yüksek ivme ve gerekli kurumsal sinerjiyi yakalarsak 2023 Türkiye’sinde dünya çapında bilinen ve izlenen bir moda merkezi olmamız kuvvetle muhtemeldir. Yeter ki yolumuza hız kesmeden ve ara vermeden devam edelim.

14-24 Ağustos tarihleri arasında Los Angeles, Las Vegas ve New York’u kapsayan bir iş gezisi gerçekleştirdik. Yaşanan küresel krizi iliklerimize kadar hissettiğimiz bu seyahatte süper güç olan ABD’nin bile bu krizden fazlasıyla etkilendiğini gördük. Ülkemiz de özel jeopolitik konumu nedeniyle dünyayı saran ekonomik durgunluk ve siyasi sorunlardan en çok etkilenen ülkelerden birisidir. Dünyanın gözü bulunduğumuz coğrafyaya kilitlenmişken, küresel istikrar ya da istikrarsızlığın yegane evrimi bu topraklardan doğacaktır. Bu nedenle yaşadığımız zorluklar esasen büyük bir gücün doğum sancıları olarak görülmelidir. Küresel kırılma gerçekleştiğinde oluşacak yeni dengeler, dünyaya yepyeni oyuncular sunacak, ülkemiz de bunların başında gelecektir. Bu nedenle çok çalışmamız ve gayret etmemiz gerektiğini tekraren belirtmek isterim. Laleli’nin fertleri olarak ülkemize kazandırdığınız her bir döviz, yarınlarımızı aydınlatacak ışığın haleleri olacak ve gelecek nesillerimize güç ve soluk verecektir.

Bayramlar barış ve kardeşliğin ete kemiğe büründüğü, küslerin barıştığı ve dostlukların pekiştiği en özel günlerdir. Geçmekte olduğumuz bu zorlu süreçte bayramın ülkemize, coğrafyamıza ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyor, Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte kazasız ve keyifli bir bayram geçirmeniz dileğiyle saygılar sunuyorum.

Giyasettin Eyyüpkoca

Lasiad

Duyurular
06/03/2023
21/02/2023
12/02/2023
30/09/2022
06/08/2022
06/08/2022
02/08/2022
29/06/2022
29/06/2022
20/06/2022
20/06/2022
08/06/2022