Festivalimiz yedi yaşında

Festivalimiz yedinci yaşına basarken, bundan yıllar önce yine bu köşede paylaştığım “Bambu Ağacı” örneğini tekrardan sizlere sunmak istiyorum. Bu ağacın hikâyesi yaşamda istikrarın, düzenin ve devamlılığın önemini anlatması bakımından oldukça kıymetlidir. Öyle ki, ekilen, sulanan ve gübrelenen bu tohumda birinci yılın sonunda hiçbir değişiklik olmaz. İkinci yıl da tohum herhangi bir filiz vermemiştir. Üçüncü ve dördüncü yılların sonunda da aynı emek verilir, tohum sulanır, gübrelenir fakat ağaca dair hiçbir iz ya da belirti hala yoktur. Ancak beşinci yılın sonunda ağaç öyle bir yeşerir ki çok kısa bir süre içerisinde yaklaşık 27 metreye ulaşır.

Bu kısacık hikâye özünde birçok ders barındırırken bizlere de yaptığımız iş ve faaliyetler noktasında önemli detaylar fısıldıyor. Sabrın, sebatın ve inancın önemini, asla vazgeçmemenin ve dirayetle çalışmanın değerini bizlere hatırlatıyor. Bu yıl yedincisini gerçekleştireceğimiz bu festival içerik anlamındaki başarısının yanı sıra devamlılığı ve sürdürülebilirliği yönünden de benzerine az rastlanır bir organizasyona dönüşmüş durumdadır. Ekonomik gelgitler, iniş-çıkışlar, küresel krizler, seçimler, Türkiye ve Rusya arasında yaşanan derin çıkmazlarla dolu geçen sürece rağmen ara vermeden bugünlere getirdiğimiz festivalimiz artık Laleli’nin yanı sıra ülkemizin önemli bir marka değeri durumundadır.

Bu yıl birlik-beraberlik ve huzur içinde yine çok renkli ve ses getirecek bir organizasyona Laleli’de ev sahipliği yapmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgemize gelecek misafirlerimiz ticari anlamda bizlere güç katarken Laleli’nin bilinirliği de dünya çapında bir kez daha perçinlenmiş olacak. Bu festival yoluyla Laleli tekrardan dünya vitrinine çıkacak ve modanın, trendin, turizmin ve ticaretin küresel oyuncusu olduğunu bir kez daha haykıracak. Ayrıca Laleli’deki inanmış insanların, omuz omuza verdiğinde neler başarabileceklerini göstermesi açısından da festivalimiz büyük önem arz etmektedir.

Muhakkak ki her iş bir fikirle başlar, cesaret ve emekle sürdürülür ve inançla başarıya ulaşır. VII. Laleli Moda ve Alışveriş Festivali de böyle özgün bir fikirle başladı, büyük emek ve uğraşlarla büyüdü ve bölgemizin inancı ve gayretleri ile bugünlere ulaştı. Laleli olarak dünya moda takvimlerine adını yazdıran, global ölçekte bir festivale sahip olmanın haklı gururunu yaşarken geleceğe inançla yürümeye devam ediyoruz. Laleli; uzun yıllardır edindiği tecrübesi, dünyanın merkezi İstanbul’un gözbebeği olan Suriçi’nde yer alan eşsiz konumu ve ticaret ile turizmi harmanlayan seçkin yapısı ile artık kabına sığmıyor. Ülkemize turizm, ticaret, istihdam ve finans anlamında katkı sunarken modayı ve ekonomiyi büyük bir keyifle ziyaretçilerimize sunuyoruz. Bu noktada bir eşi benzeri daha olmayan bölgemiz dünya ölçeğinde adından söz ettirmekte ve gün geçtikçe güçlenmektedir. Bu başarıda şüphesiz bölgemizin geleceğine yürekten inanan esnaf ve sanayicilerimizin, paydaşlarımızın ve müşterilerimizin büyük emeği vardır. Bölgemizin sesi, soluğu ve kalp atışı olan LASİAD’ın öncülüğünde Laleli’ye hizmet etmenin gururunu hep birlikte yaşarken ülkemize değer katmanın şerefini de gönüllerimizde taşıyoruz.

Değerli dostlarım; kendimize inanalım, geleceğimize ve gençliğimize güvenelim, potansiyelimizin ve gücümüzün bilince olarak durmadan çalışalım, düşünelim ve yeni şeyler tasarlayalım. Asla unutmayalım, içinde halis niyet ve emek olan hiçbir iş zayi olmayacaktır. Yeter ki ruhunda inanç ve adanmışlık olsun. 

Saygılarımla,

Gıyasettin Eyyüpkoca

Lasiad

Duyurular
06/03/2023
21/02/2023
12/02/2023
30/09/2022
06/08/2022
06/08/2022
02/08/2022
29/06/2022
29/06/2022
20/06/2022
20/06/2022
08/06/2022