728 x 90

9.Laleli Fashion Shopping Festival

Artık geleneksel hale gelen Laleli Fashion Shopping Festival 8-10 Ağustos tarihlerinde 9. defa sahneye çıkıyor. Uzun yılların emeği ve bilgi-birikimi sayesinde hayata geçirdiğimiz bu önemli organizasyonun ta ilk günden itibaren bölgemize katkıları yadsınamaz düzeydedir. Laleli’nin marka bilinirliğine, konsept ve algısına, moda ve tasarımdaki öncü kimliğine, fiziki ve görsel kalitesine, ticari geçmişine, gelecek vizyonuna, müşteri ve pazar çeşitliliğine ve daha sayamayacağımız birçok gelişime ön ayak olan bu organizasyon yeniden bölgemizi küresel alıcılarla buluşturuyor. Laleli’nin hazır giyim, moda, turizm ve lojistikte ulaştığı seviyeyi her yıl açık hava festivali ile ortaya koyan bu etkinlik LASİAD’ın Laleli’ye sunmuş olduğu en kıymetli armağanlardandır. Bizler hala ilk günkü heyecanımız ve enerjimizle bu projeyi üstlenirken her yıl üzerine koyarak ilerlemeye devam ediyoruz. Laleli’nin gelişimini tıpkı bir sergi gibi ziyaretçileriyle buluşturan ve artık gelenekselleşen bu festival inanıyorum ki Laleli’nin vazgeçilmez bir markası olarak daha uzun yıllar bölgemize hizmet edecektir.

Hiçbir başarı ya da gelişim emek vermeden, sabırla ve gayretle mücadele etmeden elde edilmez. Eğer bu süreçlerden geçmeden kazanılan bir değer varsa ya başarı değildir ya da kolayca yitirilecek geçici bir aldanmadır. Laleli, LASİAD ve bu iki güçten doğan festivalimiz büyük sınanmalar, çabalar ve dökülen alın teri sayesinde bu günlere ulaşmıştır. Bölgemizi yekvücut bir biçimde bir araya getiren, Laleli’yi aynı anda nefes alan, aynı hedefe doğru yol alan ve omuz omuza işleyen bir organizmaya dönüştüren festivalimiz 8-10 Ağustos tarihlerinde yine bölgemize yaraşır bir şekilde hayata geçiyor. Ta ilk günden beri kamu-özel sektör-STK işbirliğine en üst seviyede örnek olacak bu projemize şimdiye dek emeği geçen tüm paydaşlarımıza can-ı gönülden teşekkürü borç biliyorum. Tıpkı yıkılmaz bir sur örer gibi her taşında bölgemizin her bir ferdinin büyük emekleri var. Hep birlikte inşa ettiğimiz bu festival yine Laleli’ye somut ve de soyut çok ama çok önemli kazanımlar getirecektir.

Küresel çapta ne denli gelişmiş olursanız olun mutlaka sizleri hatırlamasını umduğunuz kitlenin zihninde yer edinecek önemli projeleriniz olması gerekir. Eğer hatırda kalacak bir değeriniz yoksa o halde zamanla sıradanlaşır ve vasata dönüşürsünüz. Laleli’yi diri tutan ve her yıl çıtamızı yükseltmemiz gerektiğini bizlere anımsatan bu festival bu açıdan oldukça değerlidir. Bizleri daha rekabetçi ve daha dinamik tutarken sürekli teyakkuz halinde bulunmamızı, asla rehavete kapılmamamızı hatırlatan bu organizasyon başta Avrasya bölgesi olmak üzere dünyanın sayısız ülkesinden misafirleri yine bölgemize çekecektir. Laleli’nin turizm ve küresel ticaret yönünden aldığı pay bu projeyle artarken bölgemize ilk defa gelen alıcıların da Laleli’yi tanıması ve uzun yıllara yayılacak yeni iş birliklerine kapı aralaması mümkün olacaktır. Bizler bu festival özünde gelecek yıllarda yeşermesini ümit ettiğimiz tohumları bugünden ekiyor ve sarsılmaz bir vizyonu hep birlikte yaşama geçiriyoruz. Bu minvalde festivalimizi sadece bir buluşma ya da bir araya gelme olarak ele almak yanlış olacaktır. Bu etkinlik bir açıdan küresel bir moda zirvesi diğer yandan dünya çapında bir ticaret köprüsü oluşturma gayretinin bir sonucudur. Ülkemizin gelecek vizyonuna katkı sunarken Laleli’nin misyonuna dönük eşsiz bir yatırımdır.

            Bu vesileyle festivalimizin Laleli’ye ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı kutlarken tüm şehitlerimize rahmet gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum.

            Giyasettin Eyyüpkoca

Başkandan


Haberler

Duyurular

Tüm Duyurular

Etkinlikler

Tüm Etkinlikler

Etiketler