728 x 90

Asla yorulmayacağız

Çalışmak en hayırlı sermayedir, der Hz. Ömer (ra). İnsan; gücü kuvveti yettiğince çalışmalı, gayret etmeli, bilgisi ve becerisi dahilinde hizmet etmekten, insanlığa faydalı olmaktan asla geri durmamalıdır. Bizler göreve geldiğimiz ilk günden bu yana bölgemize ve ülkemize nasıl hizmet ederiz, Laleli’nin küresel ticaretten aldığı payı nasıl yükseltiriz buna kafa yoruyor, faaliyetlerimizi bu kapsamda yürütüyoruz.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen genel kurulumuzda değerli üyelerimiz bir dönem daha bizlere bu kıymetli görevi tevdi ettiler. Yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla birlikte ve üyelerimizin içten desteğiyle Laleli’yi geleceğe taşıyacak projeleri hep birlikte hayata geçirmeye kararlıyız. Umuyor ve diliyorum ki bu halis niyetimizin karşılığını alır, çok daha güçlü ve etkin bir Laleli’yi el birliğiyle inşa ederiz. Bizi farklı kılan en önemli unsurlardan birisi şüphesiz ki bölgemizdeki bireylerin gönüllerine işlenmiş olan birliktelik ruhudur. Laleli’ye has, Laleli özelinde oluşan bu kimlik bölgemizi şaha kaldırırken ülkemize hizmet etme anlayışı temelinde kurulmuştur. Attığımız her adımda, ortaya koyduğumuz her proje ve faaliyette bu felsefe ve bilinçle hareket ettiğimizin bilinmesinde yarar vardır. Laleli’nin istikrarı, en zorlu küresel koşullarda dahi gelişimini ve büyümesini stabil bir biçimde sürdürmesinin temelinde yatan gerçek budur. Ben yerine biz diyen, bireysel kazanım yerine toplumsal fayda oluşturmayı benimseyen bu görüş Laleli’nin on yıllar boyu süren ticaret, turizm ve lojistik serüveninin ana unsurudur.

Geçtiğimiz ay İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fatih Belediyesi, Fatih Kaymakamlığı işbirliği ve desteği ile gerçekleştirilen yayalaştırma projesi bölgemizin bugününe ve geleceğine dair tarihsel bir kazanım olarak görülmelidir. Küresel açıdan rekabet içerisinde olduğumuz moda merkezleri ile giriştiğimiz yarışta bizleri bir adım öne çıkaran bu proje Laleli açısından adeta bir devrim niteliğindedir. Bölgemizin altyapısını, vitrinlerini ve yapılarını fiziki anlamda restore ederken bu güzelliklerin ortaya çıkmasını sağlayacak en önemli uygulama şüphesiz araçların sahadan çekilmesi ile mümkün olacaktı. Bu önemli programla birlikte artık Laleli’nin enfes mimarisi, eşsiz cadde ve sokakları, tarihi, kültürü, moda ve tasarım gücü ortaya çıkacak, bölgemize gelen ziyaretçilerimiz keyifle ve konforlu bir biçimde alışverişlerini gerçekleştirebileceklerdir. Bu önemli değişimin sonuçlarını ve çıktılarını yıllar içerisinde alacağımızı ve ne denli hayati bir meselenin çözüme kavuşturulduğunu zaman içerisinde daha iyi anlayacağımızı düşünüyorum. Bu proje sayesinde Laleli; tarihi yarımadanın turizm, ticaret ve lojistik yönünden en önemli merkezi olacak, İstanbul’un vitrini ve en değerli sahnesi konumuna yükselecektir. Değişim tıpkı geçmişte olduğu gibi yine Laleli’den başlayacak, Laleli’yle devam edecektir. Bu anlamda Laleli’nin ta başından sonuna dek her safhasıyla Türkiye’ye model olacak bir çalışma ortaya koymuş olması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Projenin her aşamasında yer alan ve desteklerini esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na, Fatih Belediye Başkanı Sayın M.Ergün Turan’a, Fatih Kaymakamı Sayın Kaan Peker’e ve bu kıymetli kurumların değerli yöneticilerine, çalışanlarına, bölgemiz ve LASİAD adına en derin şükranlarımı sunuyorum. Bu sayede ülkemize hizmet edebilme adına ortak aklın ne kadar önemli olduğu ve ne denli faydalar getirdiğini bir kez daha görmüş olduk.

Sözlerimi sonlandırırken yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte bizleri bu göreve tekrardan layık gören genel kurul üyelerimize gönülden teşekkürü borç biliyorum. Üzerimizdeki sorumluluğun bilinci ve eksilmeyen çalışma azmimizle Laleli’ye hizmet etme onurunu büyük bir aşkla taşımayı sürdüreceğiz. Allah (c.c.) hepimizin yar ve yardımcısı olsun ve bizleri bu ağır görevi yerine getirmede utandırmasın. Bu temennilerle sizleri selamlıyor, sağlıklı, sıhhatli ve huzurlu günler diliyorum.

Başkandan


Haberler

Duyurular

Tüm Duyurular

Etkinlikler

Tüm Etkinlikler

Etiketler