728 x 90

Başarının gizli kahramanları

Başarmanın ilk adımı inanmaktır. Bu öyle bir inançtır ki, her ne olursa olsun dik durmak, mücadeleden asla vazgeçmemektir. Eğer inandığınız doğruya yürekten bağlıysanız hiçbir zorluk sizi yıldırmaz, yormaz. Aksine başarıya giden yolda sizi güçlendirir, diri tutar. Sarsıntılar ne denli büyük olursa olsun bıkmadan, usanmadan yolunuza devam edersiniz. Çünkü bilirsiniz ki idealleriniz ve hedefleriniz haktır, hakikattir. Onlara uzanmak için devrilir, sarsılır ama yolunuzdan asla dönmezsiniz. Bu yönden bakıldığında Laleli özünde tartışmasız bir başarı hikayesidir. Kendisini ülkesine hizmete adamış bir koca gövde, memleketi için durmaksızın çarpan eşsiz bir yürek. Her anını vatanını daha ileriye taşımaya vakfetmiş emektarların ticaret gemisi. Ülkesinin refahını yükseltip ekonomisini güçlendirmek adına emek veren, alın teri döken yüksek gönüllü insanlardan müteşekkil bir ruh bir beden.

Ülkemiz dış ticareti özellikle pandemi sürecinde geometrik anlamda fark edilir bir iyileşme yakaladı. İhracatımız ithalatımızdan daha yüksek oranda artış gösterirken dış ticaret açığımız ciddi anlamda azalmaya başladı. İthal girdiyi önemli ölçüde katma değere dönüştürüp ihraç edebilen ülkemiz bu anlamda aradığı dengeyi yavaş yavaş buluyor. Daha çok ihracatın daha müreffeh bir Türkiye hedefinde elzem olduğu gerçeğinden hareketle yakalanan bu ivme her ay açıklanan ihracat rekorlarıyla bizleri hedefe doğru bir adım daha yaklaştırıyor. Her bir ihracatçımızın büyük emek ve özverisiyle gerçekleşen bu başarı ümit ediyorum ki kalıcı bir dönüşümün sinyalleri olsun. Bölgesinin üretim üssü olan Türkiye, ihracat noktasında da şanına yaraşır bir konuma yükselecektir. İnovasyona, yeniliğe ve yatırıma dönük gerçekleştirilen her bir kazanım bizleri dış ticaret fazlası veren Türkiye hedefine taşıyacak en önemli unsurlardandır.

Laleli olarak bizler bu hikayenin en önemli aktörlerinden biriyiz. Yüzünü ülke sınırlarının dışına çevirmiş, Afrika’dan Amerika’ya hatta Uzak Asya’ya kadar her bir coğrafyada kendisine pazar arayan Laleli’nin inançlı fertleri ülkemizin ihracattaki bu başarısının adeta gönül erleridir. Gününü gecesini hatta ömrünü bu yola adamış küresel ticaret fedaileri dünyanın her bir karış toprağında ülkemizin ürünlerini pazarlamaya ve döviz kazandırmaya durmaksızın devam etmektedir. Bu inancın ete kemiğe bürünmüş merkezi olan Laleli binlerce firmasıyla on yıllardır ülkesinin gücüne güç katmaktadır. Bizler LASİAD olarak bu kutlu seferin heyecanını ülkemiz adına yaşamaktan büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. Laleli ülkemizin yaşadığı ekonomik dar boğazlarda, krizlerde ve zorluklarda her daim mücadelesini sürdürmüş, çıkış yolu bulunmasına katkı sağlamıştır. Bir buçuk yıla yakındır yaşanan pandemiye rağmen ülkemiz ihracatında görülen bu önemli artışta şüphesiz Laleli ve onun kıymetli fertlerinin emeği ve gayreti yadsınamaz düzeydedir. Bu kapsamda kaydedilen başarının gizli kahramanları olan tüm firmalarımızı gönülden kutluyorum. Bu yıkılmaz kalenin duvarları sizlerin birebir dizdiği tuğlalarla örülüyor. Bu yüzden hepiniz çok kıymetli, çok değerlisiniz. Ülkemizin küresel ölçekte giriştiği bu ekonomik mübarezede irili ufaklı her bir ihracat önem arz etmektedir. Tüm firmalarımızın bu bilinçle hareket etmesi toplam ölçekte istenen başarıya ulaşmamızda kritik rol oynayacaktır. Dünya ekonomileri tel tel dökülürken ülkemizin geleceğe emin adımlarla yürümesi hem bizler hem de gelecek nesillerimiz açısından hayati derecede önemlidir.

Bu vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı kutluyor, tüm şehit ve gazilerimiz rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Ülkemizin ufukta daha sayısız zaferler kazanması temennisiyle saygılar sunuyorum.

 

Başkandan


Haberler

Duyurular

Tüm Duyurular

Etkinlikler

Tüm Etkinlikler

Etiketler