728 x 90

EKREM İMAMOĞLU LALELİ’Yİ ZİYARET ETTİ

img

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6 Mart Cuma günü LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi. LASİAD Merkez Ofisi’nde gerçekleşen toplantıda sektörel ve bölgesel sorunlara değinildi, özellikle ‘’Laleli Bölgesi’ni Yayalaştırma” projesi hakkında görüşüldü. Toplantının sonunda LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, Ekrem İmamoğlu’na ziyareti için teşekkür etti ve lale motifli vazo takdim etti.

İmamoğlu, toplantı çıkışında da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Koronaviruse karşı alınan önlemleri anlattı. Koronavirusün tüm dünyayı etkilediğini belirten İmamoğlu, "Avrupa ülkelerinde birçok fuar ve ticari aktivite iptal edildi. Ne yazık ki ulaşım yavaşlamış durumda. Şu an Laleli'deyiz burada bile ticareti etkileyen boyutu var. Uzakdoğu'daki tedarikçilerinden etkileniyor, gelmek isteyen insanların gelmemeyi tercih etmesinden dolayı etkiliyor" dedi.

 

İmamoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladıktan sonra Laleli sokaklarında saha incelemelerinde bulundu. LASİAD yöneticileri ile birlikte Ordu Caddesi üzerinden Beyazıt Meydanı'na kadar yürüyen İmamoğlu, sorunları dinledi.