728 x 90

LASİAD ile 25 Yıl

img

LASİAD, 25 yıldır Laleli’nin sesi olan ve bu yolla ülkesine hizmet etmeyi amaç edinmiş ülkemizin güzide bir sivil toplum kuruluşudur. Dünyanın en büyük açık hava alışveriş merkezi olan Laleli gibi özgün bir bölgenin tek ve en etkili kurumsal sözcüsüdür. Bu yıl çeyrek asra ulaşan bilgi ve tecrübesiyle LASİAD temsil ettiği bu eşsiz bölgenin küresel çapta söz sahibi olması ve bu yolla Türkiye’nin iktisadi hedeflerine ulaşabilmesi adına var gücüyle çalışmaktadır.

Ülkesinin geleceğine inanmış güçlü ekibi, Laleli’deki her bir ferdin takdire şayan çalışma azmi, ilk günkü heyecan ve coşkuyla yolumuza devam etmekteyiz. LASİAD’ı kendine has kılan şüphesiz ki bu güçlü ve sarsılmaz duruş, kabiliyet ve engin deneyimdir.

Bu seçkin kurum 25 yıllık zaman zarfında bölgemizin tüm sorunlarıyla birebir ilgilenmiş, kamu kurum ve kuruluşlarıyla örneğine az rastlanır işbirliği ve projelere başarıyla imza atmıştır. Laleli’nin ve ülkemizin temel beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda bölgemizin fiziki çehresini baştan sona yenilemiş, idealimiz olan muhasır medeniyetler seviyesine uzanan yolculuğumuzda Laleli olarak üzerine düşen görevi bihakkın yerine getirmiştir. Öyle ki geliştirdiği ortak akıl perspektifiyle sorunları ortaya çıkmadan tespit etmiş ve en akılcı ve ivedi çözüm önerilerini hızlıca hayata geçirmiştir. Bu kapsamda LASİAD logolu ve ülkemizin tek tescilli açık alan aydınlatma modelini Laleli’ye kazandırmış, sokaklarımızın genişletilmesi ve baştan sona granit taşlarla döşenmesini sağlamıştır. Laleli’deki binaların cephe ve tabelalarının görsel bütünlükle örtüşmesi adına özel projeler hazırlatmış, bölgemizin de imar affı kapsamına alınabilmesini büyük emek ve gayretler sonucu sağlayabilmiştir.

Bölgesel gelişimin ülke sathına yayılması ve paylaşmanın esasından yola çıkarak birçok sosyal yardım projesini hayata geçiren LASİAD, bölgemizde bulunan Katip Kasım İlkokulu’nun senelik yenileme çalışmalarını uzun yıllardır aralıksız sürdürmüş, başarılı öğrencilerin desteklenmesi hususunda üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmiştir. Ayrıca ülkemiz ve dünyanın en ücra köşelerinde yardıma muhtaç birçok insana şefkat elini uzatmış, Laleli’nin alicenaplığını LASİAD yoluyla tüm mazlumlara ulaştırmayı şiar edinmiştir.

Pandemi sürecinde dünya ekonomileri kapanmışken altyapısı oturmuş ve sokakları yenilenmiş Laleli’nin küresel bir vitrine dönüşebilmesi adına 2021 yılında yayalaştırma projesini hayata geçirmiş ve bu alanda bir ilki başarmıştır. 15. yılında Laleli’nin marka bilincini artırmak ve global ölçekte tanınmasını sağlayabilmek adına Türkiye’nin en uzun podyumunda defile organize ederek yıllar boyu unutulmayacak ve maddi anlamda ölçülemeyecek değerde bir tanıtım projesini güçlü bir birlik ruhuyla hayata geçirmiştir. 2022 yılında 9.kez düzenleyeceği “Laleli Fashion Shopping Festival” yoluyla yayalaştırılan Ordu Caddesi üzerinde muhteşem bir defile organize edecek olan LASİAD, bu sayede çeyrek asra ulaşan bilgi ve birikimini güçlü bir etkinlikle taçlandırmayı amaçlamaktadır.

LASİAD, geçmişten bugüne uzanan başarısı ve büyük gayretler sonucunda bölgesine kazandırdığı bu kıymetli ivmeyi gelecekte daha da yukarıya taşımayı ve Laleli’nin sesi, soluğu ve durmaksızın çarpan yüreği olmayı sürdürecektir.