IFCO ve Getirdikleri

Ülkemiz tarihinin hazır giyim sektörümüz adına en büyük, en trend belirleyen ve en başarılı fuarının arifesindeyiz. Bundan sadece birkaç yıl önce fedakârlık, el birliği ve inanç birliği ile kısa bir sürede ilki hayata geçirilen ve İstanbul Fashion Connection (IFCO) olarak adlandırdığımız bu büyük organizasyon ilk birkaç yıl içerisinde Avrupa’nın ve bölgenin en büyük hazır giyim ve moda fuarı olmayı başardı. Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Gültepe ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şekib Avdagiç başta olmaz üzere bizlerin ve tüm bölgesel derneklerimizin yer aldığı bu kutlu organizasyon ülkemizin ve güzel İstanbul’umuzun marka değerine tarifi imkânsız bir değer kattı, katmaya da devam ediyor. Ülkemizin on yıllara sâri gelişmiş hazır giyim altyapısı, tasarım becerisi, üretim gücü ve eşsiz tedarik zincirinin ihtiyaç duyduğu bu önemli buluşma bugün ülkemizin katma değerli ürün ihracatı, markalaşma, doğru sunum ve yeni pazarlara ulaşım stratejilerini tümden geliştiren bir mekanizmaya dönüşmüştür. Bu moda şöleni, dünyanın nerdeyse her ülkesinden gelen ziyaretçilerin İstanbul’u ve Türkiye’yi tanımasına, moda endüstrisinde ülkemizin ulaştığı seviyeyi kavramasında ve dış ticaret fazlası veren Türkiye hedefimize ulaşmamıza sektör olarak büyük bir ivme katmaktadır. Yıllardır dillere pelesenk olan marka yaratma ve böylelikle daha değerli ürün ihraç edebilme hususu hep söylediğimiz gibi önce ülkenizin ve şehrinizin marka olmasıyla başlar. İşte bu açıdan IFCO ülkemiz adına çok ama çok önemli bir misyonu da beraberinde yüklenmektedir. Bugün moda, tasarım ve hazır giyim üretimi açısından Milano, Paris, Londra gibi şehirlerin hepsinden daha ileri bir seviyeye ulaşmış olan İstanbul bu fuarla artık trend belirleyen ve bunu kendi ismiyle bütünleştiren özgün bir şehre dönüşme yolunda hızla ilerlemektedir. Bu fuarın bu denli çabuk gelişiminin arkasında da işte bu geçmiş bilgi birikim, tecrübe, teknoloji ve kültürel gelişim yatmaktadır.


Dünyanın her yerinden ağırladığı misafirlerle ülkemizin adeta gururu olan Lalelimiz de bu fuarda büyük bir katılımla yer alacaktır. Bölgemizden birçok marka bu fuara güç katarken LASİAD olarak bizler de ülkemizde büyük bir örnek teşkil edecek bu iş birliğini gönülden desteklemekteyiz. İşte şimdi çekinmeden, cesaretle, inançla ve gür bir sesle Doğuda ve Batıda yerleşik tüm paydaşlarımıza bir kez daha sesleniyorum. Artık modada, tasarımda ve hazır giyim sektöründe değişim ve devinim hepten nihayete ermiştir. Artık bu işin ve bu sektörün lideri belli olmuştur. Artık İstanbul gibi dünyada bir eşi benzeri daha bulunmayan bu muhteşem şehrin moda sektöründe bayraktarlık yapma zamanı çoktan gelmiştir. Avrupa’nın en büyük hazır giyim ve moda fuarının organize edildiği bir şehir artık Avrupa’nın moda başkenti olarak anılmalıdır ve de bundan sonra böyle anılacaktır. Dünyanın her köşesinden modayı ve tasarımı arayan hazır giyim profesyonellerinin ziyaret ettiği bir organizasyon artık o şehre tümüyle mal olmuş demektir. Bilinmelidir ki, bu efsanevi güzellikteki kadim şehir İstanbul artık Avrupa’nın tartışmasız bir numaralı moda merkezidir. Tarihiyle, kültürüyle, harmonisi ve renkleriyle 21. Yüzyılda modanın en genç belirleyicisi olan bu şehir, Anadolu’dan aldığı medeniyeti Asya ve Avrupa’yı birleştiren emsalsiz enerjisiyle dünyaya sunacaktır. Bizler de Laleli olarak şehrin kalbi diyeceğimiz antik surlarının içerisinde yer alan hazır giyim firmaları, otelleri, lojistik imkanları ve muhteşem altyapısıyla bu şehir modasının öncülüğünü yapmaya devam edeceğiz. Laleli gelişecek, İstanbul büyüyecek. İstanbul’un şahlanışıyla ülkemiz devleşecek. Tarihte hak ettiği yeri alan bir Türkiye’de dünyadaki tüm stratejilerin ve projelerin en ön safında yer alacaktır.


Fuarımızın tekrardan şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerken, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı gönülden kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.
Giyasettin Eyyüpkoca

Lasiad

Duyurular
06/03/2023
21/02/2023
12/02/2023
30/09/2022
06/08/2022
06/08/2022
02/08/2022
29/06/2022
29/06/2022
20/06/2022
20/06/2022
08/06/2022