Laleli: “Moda ve Trendin Merkezi”

Geçtiğimiz ayki yazımı bayramın ülkemiz ve dünyaya huzur, barış ve esenlikler getirmesini dileyerek sonlandırmıştım ancak Gaziantep’te bayram günü bomba yüklü araçla yapılan hain saldırı, Şemdinli’deki çatışmalar, Şırnak’ın Uludere ilçesinde askerleri taşıyan sivil aracın devrilmesi gibi olaylarla ülke olarak sarsıldık. Ay içerisinde Arakan’daki Müslüman halka karşı yürütülen şiddet olayları ve uzunca bir süredir Suriye’de sürüp giden iç savaş ve çatışmalar sonucu oluşan sivil kayıplar yüreklerimizi burktu, acılarımıza acı kattı. Sözün özü, bayramı bayram gibi yaşayamadık.

İnsanlık tarihi her şeyin ötesinde şiddetin, özellikle de sivil ve hatta çocuklara yönelmiş bir şiddetin kimseye fayda sağlamayacağını bizlere defalarca öğretmiş olmasına rağmen geçmişten ders almayışımızın derin üzüntüsü bizleri ne yazık ki geleceğe dair yer yer yeise sürüklemektedir. Bunca hezeyan ve hoyratlığın arasında her şeye rağmen eninde sonunda iyiliğin, barışın ve hakkın galebe çalacağına inancımız her anlamda sonsuzdur. Kışın soğuk sancılarının baharın müjdecisi olduğu gibi bu zor zamanların da gelecekte görmeyi umduğumuz güzel günlerin habercisi olduğunu temenni ediyor ve yürekten diliyoruz.

Ay içerisinde Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir törenle, LASİAD olarak Kızılay’a Van ve Somali yardım kampanyalarında vermiş olduğumuz destekten ötürü verilen altın madalyayı LASİAD ve Laleli adına onur ve şerefle almış olduğumuzu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu anlamda bu kampanyalara maddi ve manevi anlamda destek olan tüm hayırsever dostlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyor, gelecekte de bu âlicenaplıklarının artarak devam etmesini can-ı gönülden diliyorum.

Tüm bunların yanında, girmek üzere olduğumuz yeni sezonda Laleli firmalarımızın dünyayı ve trendlerini takip ederek ulaştığı nokta bizler için büyük bir fırsat ve şans olarak görülmelidir. Tabi bundan sonraki süreçte moda ve trend üreten bir merkez olmayı hedeflememiz gerektiğinde sanırım hepimiz hemfikiriz. Firmalarımızın bu anlamda öne çıkabilmeleri adına LASİAD olarak bizler gerekli çalışma ve işbirliği olanaklarını sonuna kadar yürütmekteyiz. Amacımız kısa vadede Laleli’nin dünya çapında bilinirliği yüksek en az 5 büyük marka çıkarması ve dünya moda ve tekstil piyasasına her anlamda trend üreten bir bölge haline gelmesidir.

Bu hedefleri gerçekleştirirken çalışmalarımızı inovatif anlamda destekleyebilirsek bu da kuşkusuz bizim ayrıcalığımız olacaktır. Kaldı ki dünya artık inovatif ürünlerin daha fazla ilgi gördüğü, bu ürünlerin getirilerinin standart ürünlere göre daha yüksek seyrettiği bir sürece çoktan girmiş bulunmaktadır. Bizim bu yapı ve oluşumların dışında kalmamız elbette ki beklenemez. Firmalarımızı tasarımcı, uygulayıcı ve pazarlamacı personel noktasında oluşturulacak bir Ar-ge merkezinin ortak bir havuz girişimi ve işbirliği ile desteklemek bundan sonraki hedeflerimizden biri olmalıdır.

Geçmişten bugüne hepimizin aldığı en önemli ders şüphesiz değişim ve yeniliğin geleceğe hâkim olacağı ve başarının bu iki kavramın es geçilmemesine bağlı olduğudur. Laleli olarak bu önemli domino taşlarını doğru kullanacağımızı umuyor, tüm bölge firmalarımıza güzel bir ay ve bereketli bir sezon geçirmeleri temennisiyle bol kazançlar diliyorum.

Giyasettin Eyyüpkoca

Lasiad

Duyurular
06/03/2023
21/02/2023
12/02/2023
30/09/2022
06/08/2022
06/08/2022
02/08/2022
29/06/2022
29/06/2022
20/06/2022
20/06/2022
08/06/2022