Laleli ve hedeflerimiz 

Büyük işler yapmak için öncelikle büyük hayaller kurmak gerek. Geleceği düşünmüyor, geleceğe dair zihninizde kurgular oluşturmuyorsanız bugününüzü yaşar ama gelecekte belirsizliklere sürüklenirsiniz. Zamanın gelişimini dizayn etmek yerine hayatın sizi getirdiği boşluğa kendinizi bırakırsınız. Sadece bugününüzü yaşarsanız geleceğinize dair hiçbir fikriniz, hiçbir öngörünüz olmaz. Salt bugüne odaklanırsanız olmak istediğiniz yere varmak yerine olmanız istenen yere varırsınız.
Laleli’de göreve geldiğimiz ilk günden bu yana pazar çeşitliliğine önem verdik ve bu konuyu sürekli gündemde tutup vurguladık. Hiçbir ticari bölge tek bir coğrafi pazara yüklenip yaşamını her daim o alan içerisinde sürdüremez. Dünyanın değişkenliği, küresel ekonomik ve jeopolitik yapıların gelgitleri içerisinde tek boyutlu yaşam hiçbir küme ve grup için geçerli olamaz. Hele ki Laleli gibi ticari zekası uluslararası boyutları aşan, modaya yön veren, modayı üretip bunu turizm ve lojistikle birleştirebilen global merkezlerin bu alanda öncü olması önemlidir. Bizler bu nedenle yıllardır Afrika’dan Amerika’ya, Uzak Asya’dan Orta Doğu’ya tüm bölgeleri kapsayan geniş bir yelpazede ticari köprüler kurmanın önemine işaret ettik. Akıllarımıza dahi gelmeyecek olan Rusya-Ukrayna Savaşı’nın o ilk sancılı günlerini en az hasarla atlatabilmiş olmamızın yegane sebebi de işte budur. Gururla söyleyebilirim ki, bugün Laleli’ye günübirlik alım yapmaya gelen alıcı ve ülke sayısı haritaya baktığınızda gördüğünüz irili ufaklı tüm ülkeleri içermekte, dünyanın her bir noktasından ürünlerimize büyük rağbet gösterilmektedir. Bu başarı Laleli’de yaşayan ve ömrünü, gönlünü ülkesine fayda sağlamaya adamış bölge firmalarımızın tamamına aittir. Böylesine entegre olabilmiş, konaklama kapasitesi, turizm potansiyeli, moda üretme ve sunma becerisine sahip, küresel ticareti bilen, lojistik imkanları güçlü ve oldukça çeşitli olan, ulaşım imkanları ve güvenlik altyapısıyla ziyaretçilerine rahatlıkla alışveriş yapabilme imkanı sunabilen dünyada bir başka moda merkezi olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Gücümüzün ve kapasitemizin farkında olursak geleceğe daha emin adımlarla ve kendimize güvenerek yürüyebiliriz. Dönemsel sıkıntılar, küresel kırılganlıklar bizleri duraksatsa da tam anlamıyla asla ama asla durduramaz.
Laleli’de göreve geldiğimiz dönemde hızlıca ortaya koyduğumuz ve dünyaya toplum, STK ve kamu iş birliği adına örnek teşkil edecek bir proje olan Laleli’nin fiziki anlamda baştan aşağıya yenilenmesi de bugün üzerinde durmamız gereken bir unsurdur. Firmalarımızın, derneğimizin ve belediyemizin canla başla çalışarak çok kısa bir zamanda hayata geçirdiği, ilmik ilmik işlercesine her sokağı yenilediğimiz bu proje bugün Laleli’de ağırladığımız misafirlerimiz karşısında göğsümüzü kabartan bir sonucu beraberinde getirmiştir. Küresel rakipleri karşısında fiziki anlamda açık ara önde olan Laleli, bu avantajı hem bugün hem de gelecek on yıllar boyunca kullanacak ve büyük faydalar sağlayacaktır. Bu açıdan emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum.
Şimdi geleceğimize odaklanma zamanı elbette. Geçmişte ortaya koyduğumuz başarıları perçinleyecek yeni projeler ortaya koymak ve yarışta yine önde olmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeliyiz. Bölgemizin dijitalleşmesi, ulaşılmamış yepyeni ve güçlü pazarlara uzanmamız açısından önemlidir. Günün modası yerine geleceğin trendlerini belirleyen bir Laleli dünyanın her tarafından alıcıları çekmeyi geçmişte olduğu gibi gelecekte de başaracaktır. Böylelikle Lalelimiz, ülkemize ekonomi, istihdam ve dış ticaret anlamında önemli katkılar sunarak vazifesini bihakkın yerine getirmiş olacaktır. Bizler bu yolda akıl ve alın teri dökmeye gönülden razıyız. Yeter ki ülkemiz kazansın, yeter ki insanımızın refahı yükselsin.
Bu vesileyle 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nde yaşamını yitiren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize en derin şükranlarımızı sunuyorum. Rabbim bir daha böyle ihanetleri ülkemize yaşatmasın temennisiyle sizleri saygıyla selamlıyorum.
Giyasettin Eyyüpkoca

Lasiad

Duyurular
06/03/2023
21/02/2023
12/02/2023
30/09/2022
06/08/2022
06/08/2022
02/08/2022
29/06/2022
29/06/2022
20/06/2022
20/06/2022
08/06/2022