Laleli ve LASİAD

Cumhuriyetimizin 100. yılına yaklaşırken önümüzde büyük bir görev ve taşınması ağır bir sorumluluk olduğunun bilincindeyiz. Laleli olarak ülkemizin muhasır medeniyetler seviyesine yükselmesi adına var gücümüzle ve durmaksızın çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Ülkemizin en önemli dış ticaret köprüsü olan Laleli böylesine önemli bir vazifeyi bihakkın taşıyacak misyona ve vizyona sonuna kadar sahiptir.

Bölgemizde faaliyet gösteren firmalarımız ürün çeşitliliği, servis kalitesi, üretim altyapısı, trend belirleme becerisi ve sunum yetenekleriyle ülkemizi başarıyla temsil etmekteler. Yine Laleli’de faaliyet gösteren lojistik firmalarımız rekabetçi altyapıları, güven veren teslimat yöntemleri ve hızlarıyla Laleli’nin müşterileriyle kurduğu bağların en kuvvetli güvencesidirler. Fiziki altyapısı Avrupa’nın önde gelen şehirlerinden farksız olan Laleli bu anlamda modanın merkezi olmayı fazlasıyla hak ediyor. Ülkemizin en yoğun oteller bölgesi diyebileceğimiz Laleli’nin turizm sektörü de yıllara yaygın tecrübesi, misafirlerimizi ağırlamadaki içtenliği ve dünyayla yarışır kapasitesi ile Laleli’nin en önemli dinamolarından birisidir. Bölge firmalarımızın dünya modasının en yeni ve trend ürünlerini küresel rakiplerinden çok daha önce ve çok daha ekonomik bir biçimde vitrinlerinde bulundurabilmeleri de Laleli’yi ön plana çıkaran önemli unsurlardandır. Tüm bu başarı bileşenlerinin yanında Laleli’yi temsil eden LASİAD gibi bir sivil toplum kuruluşu da şüphesiz bu güç ve büyümenin temelini teşkil etmektedir. Özel sektörün pratikliği ve uyum sağlama yeteneğini STK’lar aracılığıyla kamu ile buluşturan ve bu iki gücü belirli bir harmonide ekonomik değere dönüştüren LASİAD yıllar içinde bölgemizin en önemli değerlerinden birisi halini almıştır. Bireysel çabalar her zaman toplumsal hareketlerle başarıya ulaşır. İşte LASİAD’ın önemi de burada ortaya çıkmaktadır. Bölgemizin sesi-soluğu olan, Laleli’nin önünde duran sorunların çözümü ve fırsatların harekete geçirebilmesi adına önemli bir vazife üstlenen LASİAD gerçekleştirdiği projelerle her anlamda farkını ortaya koymaktadır. Gerçekleştirdiğimiz sosyal projelerin yanı sıra düzenlediğimiz festival, ağırladığımız değerli konuklar ve sayısız toplantılar, yaşanan sorunlara getirdiğimiz anlık ve efektif çözümler böylesine dağınık, karmaşık ve çatışmalarla dolu bir coğrafyada Laleli’nin yoluna devam edebilmesinde önemli rol üstlenmiştir. Bu açıdan LASİAD’ın başta bölge firmalarımız olmak üzere ülkemize önemli katkılar sağladığını söylememiz mümkündür. Bugün gelinen noktada itibarı yüksek bir LASİAD her türlü kamu kurum ve kuruluşunda görev yapan yöneticilerin danıştığı, fikir aldığı ve birlikte hareket etmekten gurur duyduğu önemli bir kurum olmayı başarmıştır. Bu seviyeye ulaşmamızda emeği geçen tüm LASİAD ve Laleli sevdalılarına gönülden teşekkürü borç bildiğimi belirtmek isterim.

Bizler bu asil mirası büyük bir hassasiyetle taşırken çabalarımızı geleceğe çok daha güçlü ve dünya modasında çok daha etkili bir Laleli oluşturmak hedefiyle ortaya koyuyoruz. Geçtiğimiz dönemler sayısız zorluk ve sorunlar barındırsa da bunu başaracak güç, inanç, bilgi ve birikime fazlasıyla sahip olduğumuzu biliyoruz. Yeter ki bir olalım, kendimize ve ülkemize inanalım, birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe yürüyelim. O zaman kapalı kapılar ardına kadar açılacak, taşlı da olsa yollar bizleri omuzlayıp hedeflerimize taşıyacaktır.

Bu dilek ve temennilerle sizleri selamlıyor, çok daha güçlü ve başarılı bir Laleli’yi hep birlikte inşa edebilmemiz ümidiyle saygılar sunuyorum.

Giyasettin Eyyüpkoca

Lasiad

Duyurular
06/03/2023
21/02/2023
12/02/2023
30/09/2022
06/08/2022
06/08/2022
02/08/2022
29/06/2022
29/06/2022
20/06/2022
20/06/2022
08/06/2022