Memleket İçin Hayırlısı…

Yaşanan süreç doğru analiz edildiğinde dünyanın çok hassas bir dönemden geçtiği görülüyor. Güç dengeleri değişirken küresel oyunun tüm kuralları baştan yazılıyor. Ülkemiz ise bu yeni oyunda kendisine güçlü ve etkin bir rol üstlenme gayretinde. Bu değişim ve dönüşüm elbette ki kolay olmayacak ancak akan suyun yolunu bulduğu gibi ülkemiz de dünyada hak ettiği yere öyle ya da böyle ulaşacaktır.

Şüphesiz tarih bugünleri akıl tutulmalarıyla dolu bir çağ olarak hatırlayacak. Ülkemiz açısından değerlendirildiğindeyse iki genel seçimin yaşandığı, kuzey ve güneyimizde acımasız savaşların hüküm sürdüğü, ekonomik krizlerin dünya finansal piyasalarını hallaç pamuğu gibi dağıttığı böyle bir yılda ayakta kalabilmek bile başarı olarak addedilmelidir. Şartlar, koşullar ve rakipler gerçekten oldukça zor ve yorucu. Ancak inancımız ve azmimiz de bir o kadar güçlü ve sağlam. Geleceğe ve yarınlara ümitle bakıyoruz. Ülkemizin yaşadığı bu çalkantılı süreçler geçmişte Laleli’nin defalarca test ettiği krizlere benziyor. Yıllar evvel bitti derken yeniden doğan ve gücüne  güç katan bölgemiz ülke koşullarına paralel seyreden bahtını pozitife evirmeyi başarırken tarihsel ufkunu da aydınlatmakta. Bu zorlukların tümü aslında geleceğimizi teminat altına alan risk primleri olarak algılanmalıdır. Elbette gün gelecek ve bu zor günler son bulacak. İşte o zaman daha güçlü, daha etkin ve daha pozitif bir Laleli’yi ve Türkiye’yi hep birlikte yaşayacağız. Bunda kimsenin en ufak bir şüphesi dahi olmasın.

Majör etkenler her zaman ülkelerin alt katmanlarını biçimlendirmiştir. Seçimler de bu etkenlerin başında gelmektedir. Demokratik sistemin temel taşı olan bu unsur insanların sesi soluğu olurken bir yandan da ülke ve halkların kaderini teşkil etmekte, geleceklerini tayin etmektedir. Kısır atışmalar, kutuplaşma ve kavgalar ancak hizmet aşkının dile dökülmesi olarak kalmalı ve üzerleri örtülüp unutulmalıdır. Geleceğimizi çizdiğimiz bu kritik dönem doğru ve akılcı politikalar geliştirilerek 2023 vizyonumuza dönük hedeflere uzandığımız tertemiz umut parelerinin temellerini teşkil etmelidir.

Bu açıdan yaşadığımız seçimin ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, başta milletimiz olmak üzere bizlere umutlarını ve gönüllerini bağlamış tüm kardeşlerimize barış ve refah getirmesi ümidiyle sizlere mutlu ve huzurlu yarınlar diliyorum.

Memleketimiz için hayırlısı neyse o olsun…

Giyasettin Eyyüpkoca

Lasiad

Duyurular
06/03/2023
21/02/2023
12/02/2023
30/09/2022
06/08/2022
06/08/2022
02/08/2022
29/06/2022
29/06/2022
20/06/2022
20/06/2022
08/06/2022