Türkiye Yüzyılı’na Girerken

Ocak ayı itibariyle Cumhuriyetimiz yeni bir yüzyıla giriyor. Bu yüzyıl tarihten gelen gücü, enerjisi, itibarı, feraseti ve gelenekleriyle cumhuriyetimizin yüzyılı olacaktır. Geçtiğimiz asra sığdırdığımız tüm mücadelelerin, uğraşların ve bitmek tükenmek bilmez alın terinin atılıma dönüşeceği bir çağ bizleri bekliyor. Gençlikten gelen dinamizmin tecrübe ve stratejik ustalıkla yoğrulacağı bir asra hep birlikte yelken açıyoruz.

Bu yüzyıl Türkiye için teknoloji çağı olacak. Savunma sanayiinden uzaya, otomotivden mobil yaşama, havacılıktan küresel ticarete kadar her alanda teknolojiyi benimsemiş ve içselleştirmiş bir Türkiye global rekabet sahnesinde yerini alacak.

Bu yüzyıl Türkiye için atılım çağı olacak. Her sahada gelişmiş, her alanda çağının ötesine uzanan ülkemiz, dünyanın gelişmiş ekonomileri arasında yerini alacak. İzlenen, örnek alınan ve küresel meselelerde söz sahibi bir Türkiye dünyanın gıpta ile bakacağı bir süper güç olacak.

Bu yüzyıl Türkiye için ilim çağı olacak. Tarihimizden aldığımız işaretle ilmin, fennin, bilimin ve bilginin sancağı olacağız. Batı medeniyetinin inşasına temel teşkil eden bu toprağın bilim insanları tıpkı birer fidan gibi yeniden yeşerecek ve dünyayı bir uçtan öteki uca aydınlatacaklar.

Bu yüzyıl Türkiye için irfan çağı olacak. Özümüzdeki değerleri keşfettiğimiz, kendimizi yeniden bulduğumuz, yeni nesillerimiz için yaşamın sırrında gizli anlamların gerçek manalarıyla buluştuğu bir yüzyıl olacak.

Bu yüzyıl Türkiye için iyilik çağı olacak. Gelişen ve büyüyen Türkiye, yüzyıllardır sömürülen ülke ve halkların sesi olacak, onlarla omuz omuza verip tarihin karanlıklarında doğan bedbaht geçmişlerini eşsiz bir dayanışma ile yerle yeksan edecek.

Bu yüzyıl Türkiye için ufuk çağı olacak. Boynumuza vurulmaya çalışılan prangaların kırılıp parçalandığı, geleceğe ümitle ve kadim beklentilerle girdiğimiz, yolumuzun ve hayallerimizin parıldadığı bir yüzyıl olacak.

Bu yüzyıl Türkiye için şahlanış çağı olacak. Temellerini attığımız projelerin ayaklanıp koşacağı, gayretlerimizin sonuca, ideallerimizin gerçeğe, mücadelelerimizin neticeye varacağı bir yüzyıla hep birlikte varacağız.

Bu yüzyıl Türkiye için irade çağı olacak. Dünyanın başıboşluğuna, adaletsizliğine, vurdumduymazlığına ve kural tanımazlığına inat omuzlarına aldığı yük ve sorumlulukla ülkemiz, dünyanın hakkaniyetsizliğine gerçek hakikat nedir haykıracak.

Bu yüzyıl Türkiye için fazilet çağı olacak. Yozlaşan değerlerin yeniden hayat bulduğu, erdem, edep ve izzet gibi ulvi hazinelerin hak ettiği yere ulaştığı, küllenmiş küresel ahlaki sistemin bu topraklardan doğacak kıvılcımla alevlendiği bir yüzyıl olacak.

Bu yüzyıl Türkiye’nin dünya sahnesinde hak ettiği yeri bulduğu, konumunu her anlamda güçlendirdiği, hangi coğrafyada olursa olsun küresel meselelerde mutlak surette söz sahibi olduğu, fikrine, görüşüne ve gücüne saygı duyulan, muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmış, yenilikçi, oyun kurucu, çağcıl ve terakkiperver bir Türkiye yüzyılı olacak. Ektiğimiz tohumların meyvesini verdiği, akıttığımız terin amacına, gösterdiğimiz gayretin gayelere ulaştığı eşsiz bir yüzyıl olacak.

Bu yüzyıl Türkiye Yüzyılı olacak.

Bu dilek ve temennilerle sizleri selamlıyor, yeni yılın ve yeni yüzyılın sizlere, ailenize, sevdiklerinize ve ülkemize huzur, sağlık, bereket ve engin refah getirmesi temennisiyle saygılar sunuyorum.

Giyasettin Eyyüpkoca

Lasiad

Duyurular
06/03/2023
21/02/2023
12/02/2023
30/09/2022
06/08/2022
06/08/2022
02/08/2022
29/06/2022
29/06/2022
20/06/2022
20/06/2022
08/06/2022