Yüzyılın Yıldızı, Türkiye Yüzyılı

Topyekun bir millet olduğumuzun ve her bir ferdiyle kalbimizin birlikte çarptığının en önemli resmidir seçimler. Ülkemiz geçtiğimiz ay içerisinde 14 Mayıs’ta birinci turu ve 28 Mayıs’ta ikinci turu olmak üzere iki önemli seçim geçirdi. Her iki seçim de ülkemiz ve milletimiz adına büyük bir olgunluk, feraset ve demokratik anlayış çerçevesinde gerçekleşti. Bu bakımdan dünyanın sayılı ve gelişmiş demokrasilerinden birisi olduğumuzu açıkça ve yüksek sesle söyleyebiliriz. Demokrasi kavramının temelini teşkil eden bireysel tercihlerin şeffaf ve adil bir biçimde sandığa yansıması ilkesini başarıyla hayata geçiren ülkemiz tam bir demokrasi şenliğine şahit oldu. Ülkemizin dört bir tarafında yaşayan milyonlarca insanımız siyasi düşüncesini büyük bir katılım oranıyla ve sağduyulu bir biçimde sandığa yansıttı. Salt bu duruş bile milletimizin demokratik kurumlarımıza olan güveninin gücünü ve seviyesini bizlere net bir biçimde göstermektedir. Küresel güçlerin dünya ölçeğinde kaos ve kargaşa hevesiyle ellerini ovuşturduğu bir dönemde böylesine sarsılmaz ve dik bir duruş göstermek milletimize fazlasıyla yakışmıştır. 85 milyon insanımız nerdeyse yüzde 90’a varan bir katılım oranıyla ülkemize ve demokrasimize olan inancını bir kez dünyaya haykırmıştır.
Bu vesileyle seçim sonuçlarının ülkemiz adına hayırlar getirmesini diliyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin 13.Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a can-ı gönülden başarılar diliyorum. Bu yüzyılın Türkiye Yüzyılı olması adına bizlerin de LASİAD ve Laleli olarak tüm gücümüzle gayret göstereceğimizi bir kez daha tekrar etmek isterim. Özellikle küresel pazarlarda dişiyle tırnağıyla mücadele ederek ülkemize döviz kazandıran, istihdam oluşturan, üretim, turizm, ticaret ve lojistik alanında ülkemizi başarıyla temsil eden Laleli’deki tüm firmalarımız bu hedef doğrultusunda yol alacaktır. Ayrıca seçim sonuçlarının Balkanlar’dan Orta Asya’ya, Orta Doğu’dan Afrika’ya, Uzak Asya’dan Amerika’ya dek dünyanın tüm mazlum ve mağdurlarının sevinciyle bezendiğini görmek bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Birlik ve beraberliğimizin daim olması ümidiyle seçimin galibinin 85 milyonun her bir ferdi olduğunu ve kazananın Türkiye olduğunu vurgulamak isterim. Memleketimize güvenelim, ülkemizin gücüne, dirayetine ve hedeflerine olan bağlılığına sonuna kadar inanalım. Bizi ileriye taşıyacak, sorunlarımızı aşıp gelecek nesillerimize müreffeh bir ülke bırakmamıza ön ayak olacak yegane unsur birliğimizdir. Bizler bir ve beraber olur, iri, diri ve omuz omuza hareket edersek karşımızda en amansız dağlar olsa aşar, en yıkılmaz duvarlar olsa bir çırpıda yıkar geçeriz.
Unutmayalım ki hiçbir başarı tesadüfen, hiçbir sonuç ise emek ve gayretsiz olmaz, olamaz. Ülkemiz özellikle son yıllarda tamamlayıp çözdüğü altyapı sorunlarının ardından artık milli refah ve gelişimini yukarıya taşıyacak değerli projelere yönelecektir. Bu pozitif ilerleyişi millet olarak yakın zamanda hissedeceğimizden eminiz. Ülkemizin bu alandaki terakki seviyesini bölgemizi ziyaret eden alıcılarımız ve misafirlerimizden sıkça duymamız bizleri yıllardır gururlandırmaktadır. Bireysel ekonomik koşulların da iyileşmesiyle birlikte ülkemiz dünyada parmakla gösterilen önemli bir seviyeyi yakalamış olacaktır. Yine savunma sanayimizdeki büyük değişim, gelişim ve yerlileşme oranındaki artış da dosta güven düşmana korku salan kıymetli bir unsurdur. Ülkemizin bulunduğu jeopolitik konumun stratejik önemi bizleri her daim hazır ve güçlü olma noktasında diri tutuyor. İnanıyorum ki memleketimizin her alandaki gelişimi cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da artarak sürecektir. Bunu ülkemizin her bir ferdiyle birlik içinde, kol kola, omuz omuza başaracağımızdan şüphem yoktur. Türkiye bunu hak ediyor. Milletimiz bunu hak ediyor. Dünyanın mazlum halkları bunu hak ediyor.
Bu vesileyle Kurban Bayramı’nızı tebrik ediyor, ülkemize ve dünyaya refah, barış ve huzur getirmesi temennisiyle saygılar sunuyorum.
Giyasettin Eyyüpkoca

Lasiad

Duyurular
06/03/2023
21/02/2023
12/02/2023
30/09/2022
06/08/2022
06/08/2022
02/08/2022
29/06/2022
29/06/2022
20/06/2022
20/06/2022
08/06/2022